Borsa Haberleri

OpenAI, 86 Milyar Dolar Değerleme Üzerinden Hisse Satışı Yapacak

October 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
OpenAI, 86 Milyar Dolar Değerleme Üzerinden Hisse Satışı Yapacak

OpenAI, mevcut çalışanlarının hisselerini 86 milyar dolar değerleme üzerinden satmak için görüşmelere başladı.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre ChatGPT’nin arkasındaki yapay zekâ girişimi, potansiyel yatırımcılarla ihale teklifi olarak bilinen işlem için görüşüyor. Bazı kişiler, şirketin tahsisleri kesinleştirmediğini ve şartların hala değişebileceğini söyledi.

Microsoft’un (MSFT) 49%’una sahip olduğu OpenAI, CEO Sam Altman ve Başkan Greg Brockman tarafından yönetiliyor. OpenAI, 86 milyar dolar ile Stripe ve Çinli online perakendeci Shein gibi şirketleri geride bırakarak Elon Musk’ın SpaceX’i ve TikTok’un ana şirketi ByteDance’ın ardından dünyanın en değerli şirketlerinden biri olma yolunda. 

OpenAI, 86 Milyar Dolar Değerleme Üzerinden Hisse Satışı Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg