Borsa Haberleri

Önümüzdeki Dönemde Kazanç Sağlayabilecek Hisseler!

October 5, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Önümüzdeki Dönemde Kazanç Sağlayabilecek Hisseler!

Dow Jones Sanayi Ortalaması, pazartesi günü 700 puanın üzerinde yükselişle ekim ayına hazirandan bu yana en iyi günüyle hızlı bir giriş yaptı. S&P 500 2,6% yükselirken NASDAQ Composite ise 2,3% artış gösterdi. Bu olumlu hava, salı günü de devam etti ve Dow Jones bir 700 puan daha arttı. Diğer endeksler ise sırasıyla 2,9% ve 2,3% yükseldi. 

Bu ilerleyiş, S&P 500 endeksinin üçüncü çeyrekte yatırımcıların yüksek faiz oranları beklentileri ve resesyon endişelerinden dolayı ayı piyasasına gerilemesinden sonra geldi. 

Analistler, durgunluğu önleyecek yumuşak iniş senaryolarında S&P 500’ün 2023 yılı sonuna kadar 4000’e yükselmeden önce yılı 3600’de bitirmesini bekliyor. Sert iniş senaryolarında ise endeks, yıl sonunda 3400’e ve ardından 3150 seviyelerine düşebilir. 

Bu değişken piyasa koşullarını göz önünde bulunduran Goldman Sachs analistleri, kazanç sağlama potansiyelleri en yüksek olan ve mevcut değerinin ikiye katlanmasını bekledikleri hisse senetlerini belirledi. Ayrıca listede ileriye dönük düşüşler yaşaması beklenen hisseler de yer alıyor. 

Moderna, Boeing ve Generac Holding Hisseleri Yükselebilir

Goldman’a göre Moderna (MRNA), cuma günkü kapanıştaki piyasa değerinden 150% daha fazla yükselebilir. Bu yıl baskı altında kalan hisse senedi yaklaşık 50% düştü. Ancak şirketin ikinci çeyrek kazançlarında kayda değer bir artış bildirmesinin ardından Deutsche Bank tarafından MRNA’ya “AL” notu verildi. 

Listedeki bir diğer isim olan Boeing (BA), yılın başından bugüne kadar sert bir düşüş yaşadı ve değerinin kabaca üçte birini kaybetti. Buna rağmen Goldman Sachs, havacılık şirketinin 132% oranında yukarı yönlü yükseliş potansiyeli olduğunu düşünüyor. Morgan Stanley analisti Kristine Liwag ise yatırımcıların Çin ve Max 10 onay sürecine dair endişelerinin aşırıya kaçtığını öne sürerek hisse senedindeki “YÜKSEK PERFORMANS” notunu yineledi.

Goldman’a göre Generac Holdings (GNRC), mevcut değerinden 128% yükselme potansiyeline sahip. Geçen hafta Cowen analistleri, konut sektöründeki yavaşlamadan kaynaklanan kayıpların geride kaldığını belirterek hisseyi “YÜKSEK PERFORMANS” notuyla derecelendirdi. Bu arada şirketin hisseleri bu yıl 48% düştü. 

Goldman Sachs Analistlerinin Düşüş Beklediği Hisseler

Akış devi Netflix (NFLX), geçen ay 2018’den bu yana en iyi çeyrek rakamlarını bildirdi. Ancak yavaşlayan abone sayıları ve akış alanındaki artan rekabete bağlı olarak hisse senedi bu yıl yaklaşık 61% düştü. Goldman, önümüzdeki dönemde Netflix hisselerinin 21% daha düşmesini bekliyor.

Bankanın düşmesini beklediği diğer hisseler arasında; General Mills (GIS), J.M Smucker (SJM) ve T. Rowe Price (TROW) yer alıyor. 

Önümüzdeki Dönemde Kazanç Sağlayabilecek Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı