Borsa Haberleri

Öne Çıkan Hisseler: Teknoloji Sektörü

November 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Öne Çıkan Hisseler: Teknoloji Sektörü

Büyük teknoloji şirketlerinden gelen işten çıkarma haberleri, Twitter kaynaklı dramlar ve TikTok’un peşine düşen politikacılar bu hafta teknoloji sektöründe yatırımcıların başını döndürmeye yetti.

● Facebook Meta Platforms (META)’tan, CEO Mark Zuckenberg’in 11.000 çalışanı, yani çalışanların yaklaşık 13%’ünün işten çıkarılacağına yönelik bir açıklama gelmesi üzerine, işten çıkarmalar ile ilgili dedikodulara bir son verilmiş oldu. 

● Tesla (TSLA) CEO’su, yaklaşık 3.700 çalışanın yani şirket çalışanlarının yarısının işten çıkarılmasının ve çok sayıda yöneticinin işi bırakmasının ardından Twitter’da “acil” kodlu bir toplantı yaptı. 

● Bu arada, ABD Sermaye Piyasası Kurumu’na yapılan bir kayıt, Musk’ın geçen hafta 4 milyar dolarlık Tesla (TSLA) hissesi sattığını ortaya koydu. 

● İki ABD resmi yetkilisi, ByteDance’in Çin hükümeti ve ordusuyla bağlantılı olduğu iddiası ve uygulamanın ABD vatandaşlarının kişisel bilgilerine erişimi olduğu gerekçesiyle Tik Tok’un ABD’de yasaklanmasına yönelik ortak bir yasa teklifi sundu. TikTok’un yasaklanması ise tabii ki de Meta ve Snap gibi ABD merkezli sosyal medya şirketlerinin işine yarar.

● Ayrıca Apple (APPL), iPhone 14’te bulunan yeni Acil Durum SOS sistemini güçlendirmek üzere 450 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Öne Çıkan Hisseler: Teknoloji Sektörü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha