Borsa Haberleri

Öne Çıkan Hisseler: Sağlık & İlaç Sektörü

November 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Öne Çıkan Hisseler: Sağlık & İlaç Sektörü

Sağlık sektörü hisseleri, NYSE Health Care Endeksi’nin seans sonuna doğru 1,5% düşmesiyle yaşanan cuma günkü geri çekilmenin bir kısmını kapanış sonrası işlemlerle telafi etti. 

● Medikal sosyal medya platformu Doximity (DOCS) ikinci çeyrek mali raporlarının Wall Street beklentilerini aşması ve 70 milyon dolarlık bir hisse geri alım yetkilendirmesi yapılmasının ardından yaklaşık 33% değer kazandı. 

● Klinik araştırma kuruluşu Science 37 (SNCE), üçüncü çeyrek gelir mali raporları bir önceki yılın aynı dönemine göre 14% yükselmiş olmasına rağmen Capital IQ konsensüsün 19,9 milyon dolarlık beklentisinin altında kaldığından, cuma seansının başlarında hisse başına 0,82 dolarlık rekor bir kayıpla 34,5% düşüş yaşadı ve seansı 32%’yi aşkın bir kayıpla kapadı. 

● Vücut şekillendirme zinciri AirSculpt Technologies (AIRS), üçüncü çeyrek gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre 38,9 milyon dolar ve 12,2%’lik bir artış bildirmesine rağmen, bu rakam üç analistin 44 milyon dolar beklentisinin altında kaldı ve yaklaşık 31% değer kaybetti. 

● Biodesix (BDSX), Immunotherapy of Cancer Derneğinin yıllık toplantısında, küçük hücreli olmayan ileri seviye akciğer kanseri için GeneStrat ve VeriStrat testlerinin etkinlik değerlendirme çalışmasına dair geçici verileri raporlamayı planladığını açıklamasının ardından 4,9% yükseldi. 

Öne Çıkan Hisseler: Sağlık & İlaç Sektörü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: InvestorsObserver