Borsa Haberleri

On Semiconductor, Hem Bilançoda Hem de Öngörülerde Tahminleri Aştı

July 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
On Semiconductor, Hem Bilançoda Hem de Öngörülerde Tahminleri Aştı

ON Semiconductor (ON), ikinci çeyrekte 576,6 milyon dolar kâr açıkladı. Şirketin hem ikinci çeyrek rakamları, hem de üçüncü çeyrek beklentileri analist tahminlerini geride bıraktı. 

Arizona merkezli yarı iletken şirketi, bu çeyrek dönemde hisse başına 1,29 dolar net kâr açıkladı. Analistler, şirketin hisse başına kârının 1,20 dolar olacağını düşünüyordu.

Yarı iletken bileşenleri üreticisi, gelirlerinde de analistlerin 2,02 milyar dolar beklentisini geride bırakarak, 2,09 milyar dolar gelir açıkladı. 

Öte yandan ON Semiconductor, eylül ayında sona erecek cari çeyrek için hisse başına düzeltilmiş kârının 1,27 ile 1,41 dolar aralığında, gelirlerinin ise 2,1 milyar dolar ile 2,19 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

On Semiconductor, Hem Bilançoda Hem de Öngörülerde Tahminleri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Washington Post, MarketWatch