Borsa Haberleri

Ölümcül Mantar Hastalığı ABD’yi Ele Geçiriyor!

March 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ölümcül Mantar Hastalığı ABD’yi Ele Geçiriyor!

Candida auris olarak adlandırılan bir tür maya olan, nadir görülen ve genellikle ölümcül sonuçlar doğuran mantar, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC)’ne göre ABD’ye tekrar döndü.

● CDC, şu anda en az 35 eyalette ve başkent Washington’da Candida auris vakalarının bildirildiğini açıkladı. (Ayrıca CDC, ünlü televizyon dizisi “The Last of Us’ın” hikâyesinde geçen ölümcül mantar hastalığı ile bu salgının aynı olmadığını da belirtme ihtiyacı duydu 😄)

● Enfeksiyon kaynaklı ölüm oranı 60%’a ulaşırken hastalık özellikle yaşlı veya bağışıklığı düşük kişiler üzerinde etkili oluyor.

● Pfizer (PFE) ve SCYNEXIS (SCYX), Candida auris için tedavi geliştirme çalışmaları yapan ilaç şirketleri arasında.

● Bu haberler, Cantor Fitzgerald’ın SCYNEXIS (SCYX) ve mantar tedavileri geliştirme çalışmalarına yoğunlaşan bir başka ilaç şirketi Cidara Therapeutics (CDTX)’e yönelik iyimser duruşunu tasdik eder nitelikte.

● Cantor analisti Louise Chen salı günkü araştırma yazısında, “Her iki şirket hissesinin de önümüzdeki 12-18 aylık süreçte faydalanacağı potansiyel olarak olumlu katalizörler var.” ifadelerini kullandı.

Ölümcül Mantar Hastalığı ABD’yi Ele Geçiriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha