Borsa Haberleri

Okta Küresel İşgücünde 7% Kesintiye Gidiyor

February 1, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Okta Küresel İşgücünde 7% Kesintiye Gidiyor

Kimlik yönetimi şirketi Okta (OKTA) çalışanlarına gönderdiği bir notta 400 çalışanı, yani şirketin personel sayısının yaklaşık 7%’sini işten çıkaracağını açıkladı. 

CEO Todd McKinnon “Gerçek şu ki, maliyetler hâlâ çok yüksek.” dedi. McKinnon, şirketin “uzun vadeli başarı” elde etmek için nereye yatırım yaptığı konusunda daha “düşünceli” olması gerektiğini söyledi.

Okta, 2024 yılının ilk haftalarında personel sayısını azaltan en son teknoloji şirketi oldu. Birçok teknoloji şirketi hisse fiyatlarının artmaya devam ettiğini görse de, yalnızca ocak ayında yaklaşık 24 bin teknoloji çalışanı işini kaybetti.

Şirketin son işten çıkarma turunu Şubat 2023’te gerçekleştirmişti. Bu, yaklaşık 300 çalışanı etkileyen daha küçük bir kesinti turuydu ve o zaman McKinnon, daha önce fazla işe alımın sürdürülemez personel seviyelerine yol açtığını söylemişti.

Okta Küresel İşgücünde 7% Kesintiye Gidiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC