Bültenler

Piyasa Öncesi – Zayıf Bilançolar Borsayı Aşağı Çekiyor

Ekim 28, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Zayıf Bilançolar Borsayı Aşağı Çekiyor

Dow Jones Sanayi Endeksi, az sayıda hisseden elde edilen güçlü yükselişlerin ve beklentilerin üstünde gelen ABD üçüncü çeyrek ekonomik büyüme verilerinin ardından, perşembe günü üst üste beşinci kez yükseliş kaydetti.

Bununla birlikte, Meta Platforms (META)’un hayal kırıklığı oluşturan sonuçları nedeniyle Nasdaq ve teknoloji hisseleri sarsılırken ve yatırımcıların Apple (AAPL) ile Amazon (AMZN)’dan gelecek haberler konusunda endişeli bekleyişleri sürerken, tüm ABD endeksleri genel olarak günü düşüşle kapattı.

Hareketli Sektörler

● SP&500 sektörlerinin yaklaşık yarısı kırmızı bölgede kaldı. Meta Platforms’un zayıf performansı S&P 500 iletişim hizmetleri sektörünün dün değer kaybetmesine (-4,1%) neden oldu.

● Ayrıca bilgi teknolojileri sektörü (-1,3%) ve isteğe bağlı tüketim malları sektörü (-0,7%), mega sermayeli Apple ve Amazon’un sektör performansını aşağıya çeken olumsuz sonuçlarından etkilendi.

● Honeywell ve Caterpillar’ın başını çektiği sanayi sektörü (+1,1%) ise 11 sektörün liderlik tablosunda en üst sırada yer aldı.

Öne Çıkan Hisseler

●    Shopify, beklenenden düşük gerçekleşen zarar ve olumlu gelir tahminlerini açıklanmasının ardından 17% yükseldi.

●    Intel, önümüzdeki üç yıl içinde 10 milyar dolara varan bir maliyet tasarrufu sağlamaya ve verimliliğe odaklanılacağının duyurmasının ardından kapanış sonrası işlemlerde 5% değer kazandı.

●     Reklam gelirlerindeki düşme eğilimini kıran Pinterest hisseleri, olumlu gelen kazançlarının ve yine olumlu olan gelir beklentisinin ardından 10% yükseldi.

● Diğer hareketli hisseler: $TCDA (-7.92%), $MMTLP (+5.81%), $TSLA (+0.20%), $MULN (+0.28%), $MVIS (-2.96%), $AMC (-1.96%) ve $EPIX (-9.75%).

Tadımlık Hisse Haberleri

● Tech Crunch’ın yaptığı habere göre Alphabet (GOOGL), Alter’i 100 milyon dolara satın almayı hedefliyor.

● FREYR Battery (FREY), ITOCHU Corporation (ITOCY) ile yeni bir hizmet anlaşması yapıldığını duyurdu.

● NIO (NIO) ve SKF (SKFRY), aralarındaki stratejik işbirliğini genişletiyor.

● Verge’nin yaptığı habere göre Spotify (SPOT), sesli kitap satışlarını Apple (AAPL) iOS uygulamasından çekti.

● Tesla (TSLA): Bloomberg’in yaptığı habere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve ABD Adalet Bakanlığı, TSLA’nın otopilotu ile ilgili iddiaları incelemeye aldı.

● Twitter (TWTR): Bloomberg’in haberine göre Elon Musk, TWTR’ı özel bir şirket haline getirdikten sonra 3-5 yıl içinde tekrar halka arz edebilir.

● Twitter (TWTR): Bloomberg’in yaptığı habere göre Elon Musk, Twitter çalışanlarına yönelik konuşmasında personelin 75%’ini işten çıkarmayı planlamadığını söyledi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti