Bültenler

Piyasa Öncesi – Umut Dolu Bekleyişle Borsa Yükseliyor

October 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Umut Dolu Bekleyişle Borsa Yükseliyor

Beklentilerin altında gelen ekonomik verileri ve merkez bankasının yıl sonuna kadar agresif faiz artışlarını geri çekme ihtimalini değerlendiren yatırımcıların alımlarıyla Dow ve S&P 500 endeksleri yaklaşık son bir ayın en yüksek seviyelerine yükseldi.

Hareketli Sektörler

● Birçok hisse senedinin güçlü duruşuyla birlikte 11 S&P 500 sektörünün 9’u günü pozitif bölgede tamamladı.

● Sağlık hizmetleri (+1,9%) en üst sırada yer alırken ham madde (-0,6%) en altta kalan sektör oldu.

● Dikkat çeken zayıf halkalar, Çin hisseleri ve Çin piyasasının yoğun etkisinde olan ABD hisseleri oldu.

● Bu gelişmeler, Xi Jinping’in daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde üçüncü kez 5 yıllığına Çin’in lideri olarak seçilmesinin ardından gerçekleşti.

● Bu seçim bir sürpriz olmasa da daha sıkı düzenlemeler getirmek ve Çin’in sıfır-Covid politikasını devam ettirmek açısından kendisini desteklemeye eğilimli muhafazakar isimlerle çevresini doldurmayı başarmış olması, çoğu yatırımcı üzerinde şok etkisi yarattı.

Öne Çıkan Hisseler

Philips hisseleri, çok uluslu şirketler grubunun, iş gücünün 5%’ini tasfiye etme planlarının duyurulmasının ardından düşüş seyrine devam etti.

● Tricida bugün, bir Faz 3 klinik deneyin primer (birincil) sonlanım noktasına ulaşmamasından sonra 95% değer kaybetti.

● Hızlı hareket eden diğer hisseler ise şöyle: PCVX (+60,35%), MULN (+32,94%), SNAP (+7,09%) ve ASTS (-5,97%)

Tadımlık Hisse Haberleri

● Wall Street Journal’ın yaptığı habere göre, NASDAQ küçük Çin şirketlerinde işlemleri durduruyor.

● AbbVie (ABBV): RINVOQ, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden altıncı kez onay aldı.

● Adobe (ADBE), bireylerin ihtiyaçlarına ve faydalarına uygun olarak kişiselleştirilmiş, gelişmiş çevrimiçi ve şube içi müşteri deneyimleri sunmak için U.S. Bank ile iş birliği yapıyor.

● Macrumors’un yaptığı habere göre Apple (AAPL), Apple Music ve Apple One da dahil olmak üzere çeşitli hizmetlerin fiyatını arttıracağını duyurdu.

● Wall Street Journal’ın haberine göre Mobile Global (MBLY)’ın halka arz süreci, listeleme fiyatının en üstünden fiyatlanacak gibi görünüyor.

Piyasa Öncesi - Umut Dolu Bekleyişle Borsa Yükseliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı