Bültenler

Piyasa Öncesi – Şahin Söylemler

November 3, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Şahin Söylemler

ABD hisse senedi endeksleri, FED’in gösterge faiz oranında art arda dördüncü jumbo artışını açıklaması ve enflasyonu düşürmek için para politikasını sıkılaştırma uygulamasında biraz yavaşlamanın mümkün olduğunu ima etmesinin ardından, dalgalı geçen çarşamba seansını kayıplarla kapadı.

Powell düzenlediği basın toplantısında, faiz artırımlarına ara vermeyi düşünmek için “çok erken” olduğunu ve politika faizlerindeki artışlar için nihai hedefin önceden beklenenden daha yüksek olabileceğini ifade etti.

Hareketli Sektörler

● Hisseler genel olarak satıcılı seyretti. 11 S&P 500 sektörünün tamamı 1,0% (kamu hizmetleri) ile 3,8% (isteğe bağlı tüketim) arasında değişen kayıplarla kapanış yaptı.

● Mega sermayeli şirketlerin hisseleri piyasa geneline kıyasla daha ağır kayıplar yaşadı. S&P 500’ün 2,5%’lik düşüşüne karşılık, Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) değeri bugün 3,6% düştü.

● Enerji kompleks vadelileri, seansı yükselişle kapadı. WTI ham petrol vadelileri 1,6% artış ile varil başına 89,82 dolar seviyesine gelirken, doğalgaz vadeli işlemleri ise 6.9% değer kazanarak 6,55 dolar seviyesine yükseldi.

Öne Çıkan Hisseler

●    CVS Health, kazanç ve gelir beklentilerini tutturmasının ve ikinci çeyrek dönemi için tüm yıl beklentisini yükseltmesinin ardından 2% değer kazandı.

●    Paramount Global, 3,25 milyon olan beklentiye karşılık Paramount+ abone sayısını 4,6 milyon artırmasına rağmen, kazanç ve gelir beklentilerini yakalayamamasının ardından 12% değer kaybetti.

Diğer hareketli hisseler: $BAND (+41,63%), $MMTLP (-6,89%), $AMD (-1,73%), $MULN (-9,62%), $MMAT (+10,44%), $ENVX (-41,47%) ve $ABNB (-13,43%).

Tadımlık Hisse Haberleri

●    Estee Lauder (EL), üç aylık temettü oranını hisse başına 0,60 dolardan 0,66 dolara çıkardı.

●    Ford Motor (F); ekim ayı satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla 10% düştüğünü, SUV satışlarının 14% azaldığını ve elektrikli aracı F-150 Lightning’in 2436 adet satışla en iyi aylık satışı gerçekleştirdiğini bildirdi.

●    Ford Motor (F), ekim ayı ABD satışlarının, 158.327 adet ile geçen yılın aynı dönemine kıyasla 10% düştüğünü doğruladı.

●    Gilead Sciences (GILD): FDA, kronik hepatit B tedavisi için Vemlidy adlı ilacın kullanılmasına ilişkin sNDA (tabi olma, bozulmama ve kefillik) sözleşmesini onayladı.

●    Meta Platforms (META): 2022’de Instagram ve Facebook’da daha az politik reklam veriliyor.

●    Tesla (TSLA), Çin’deki ilk araç galerisini kapattı.

● Twitter (TWTR): Elon Musk, doğrulanmış Twitter hesapları için aylık 8 dolar isteyeceklerini açıkladı.

Piyasa Öncesi - Şahin Söylemler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı