Bültenler

Piyasa Öncesi – FED Günü

November 2, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – FED Günü

FED’in bugünkü toplantısının ardından faiz artışının hızını keseceğine dair umutları zedeleyen ekonomik veriler nedeniyle, ABD hisseleri salı günü arka arkaya kayıplar yaşadı.

Hareketli Sektörler

● Günün belirgin bir şekilde güçlü olan grubu yarı-iletken hisseleriydi. Lattice Semi ve NXP Semi’den gelen olumlu kazanç haberlerinin ardından PHLX Yarı-İletken Endeksi (SOX) günü 0,7% yükselişle kapadı.

● S&P 500’ün 11 sektörünün yaklaşık yarısı bugün kayıp yaşadı. İletişim hizmetleri (-1,3%) listenin en sonunda yer aldı.

● Ayrıca Çin’in önümüzdeki aylarda “tekrar açılması” olasılığına tepki olarak petrol fiyatları yükselirken, enerji sektörü (+1,1) liderlik tablosunun en üstünde yer aldı. WTI ham petrol vadelileri 2,2% artışla varil başına 88,40 dolara yükseldi.

Öne Çıkan Hisseler

● J&J’nin 16,6 milyar dolar karşılığında Abiomed’i satın alacağını doğrulamasının ardından kalp pompası üreticisinin hisseleri 50% değer kazandı.

● Politik reklamlardaki artışın gelirlerde ve Fox Nation aboneliklerinde güçlü bir tırmanışa sebep olmasının ardından Fox Corporation hisseleri 5% yükseldi.

Toyota hisseleri, beklentileri büyük bir farkla ıskaladığını gösteren bilanço açıklaması ve mali yıl üretim hedefini düşürmesinin ardından günü değer kaybıyla tamamladı.

● Diğer hareketli hisseler ise şöyle: $RUM (+9,64%), $MMTLP (+3,80%), $META (+2,19%), $MULN (-16,67%), $DVN (-2,73%), $ARAV (+30,53%), $BCRX (-11,16%) ve $ENVX (-4,66%).

Tadımlık Hisse Haberleri

●    Ford Motor (F) ve Volkswagen (VWAGY), Argo AI ışıklı radar (lidar) biriminin satışı için alıcı arıyor.

●    Foxconn, COVID-19 salgını nedeniyle Apple (AAPL) iPhone üretiminin bir bölümünü başka tesislere kaydıracak.

●    GameStop (GME) tarafından geliştirilen NFT Marketplace, ImmutableX ile birlikte piyasaya sürüldü.

●    General Electric (GE),  ABD Donanmasından yaklaşık 1,085 milyar dolarlık bir ihale kazandı.

●    Tesla (TSLA), Cybertruck seri üretimine 2023’ün sonlarında başlamayı hedefliyor.

Piyasa Öncesi - FED Günü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı