Bültenler

Piyasa Öncesi – Devlerden Kötü Bilanço

October 27, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Devlerden Kötü Bilanço

Yatırımcılar, teknoloji devleri Microsoft (MSFT) ve Alphabet (GOOGL)’ten gelen olumsuz sonuçları sindirmeye çalışırken ve Kanada Merkez Bankası’nın beklenenin altında bir faiz artışı açıklamasının ardından FED’in izleyeceği yolu yeniden değerlendirirken, ABD hisse senetleri çarşamba günü çoğunlukla düşüş kaydetti.

Hareketli Sektörler

● S&P 500’deki 11 sektörün yaklaşık yarısı seansı yukarı yönlü tamamladı. Artan petrol fiyatlarının etkisiyle, yükseliş gösterenler arasında enerji sektörü başı çekti (+1,4%). WTI ham petrol vadelileri 3,4% artışla varil başına 87,86 dolara yükseldi.

● Bu arada iletişim hizmetleri sektörü, büyük oranda Alphabet ve Meta Platforms yüzünden açık ara en kötü performansı sergileyen sektör oldu (-4,8%).

● Listenin en altlarında yer alan bir diğer sektör de, mega sermayeli şirketlerin kötü performansları nedeniyle iletişim teknolojileri sektörü oldu (-1,1%). Ancak bu sektördeki genel kayıp, Enphase Energy ve Visa’nın bilanço sonrası yükselişlerinin büyük olması sayesinde bir nebze sınırlı kaldı.

Öne Çıkan Hisseler

●    Bed Bath & Beyond hisseleri, geçici CEO Sue Gove’un aynı göreve atanmasının ardından 5% değer kaybetti.

●     Wingstop hisseleri, kazançlarını artırması ve düşen tavuk kanadı fiyatlarının da katkısıyla tüm yıl tahminlerini yükseltmesinin ardından 15% yükseldi.

● Hızlı hareket eden diğer hisseler ise şöyle: $GOOGL (), $MSFT (), $HOG () ve $LLY ()

Tadımlık Hisse Haberleri

● Bloomberg’in yaptığı habere göre Apple (AAPL) yöneticisi, USB-C şarj cihazlarına ilişkin Avrupa Birliği yasasına uyum sağlayacaklarını ifade etti.

First Solar (FSLR) ve Swift Current Energy, güneş enerjisi modülleri için tedarik anlaşması yapıyor.

Ford Motor (F) Sollers, Ford Ortak Girişimi’ndeki 49% hissesini satarak Rusya’dan çıkışını tamamlarken, 5 yıl içinde hisseleri geri alma opsiyonunu elinde tutuyor.

Target (TGT) ve Apple (AAPL), iş birliklerini, Target noktalarındaki Apple ürün yoğunluğunu üç kattan fazla arttıracak şekilde genişletiyor.

● Reuters’ın yaptığı habere göre Tesla (TSLA), otonom araçlarla ilgili iddialar nedeniyle cezai soruşturma geçirecek.

● Reuters’ın haberine göre Toyota Motor (TM), ilk elektrikli aracının üretimine hız verdi.

● Twitter (TWTR): Bloomberg’in yaptığı habere göre Elon Musk, satış öncesinde, cuma günü TWTR personeline hitap edecek.

Piyasa Öncesi - Devlerden Kötü Bilanço

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı