Bültenler

Piyasa Öncesi – Borsa Toparlanıyor Mu?

November 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Borsa Toparlanıyor Mu?

Dow Jones Sanayi Endeksi, S&P 500 ve Nasdaq ile birlikte düşmesine ve yatırımcıların hafta ortasında gelecek olan FED faiz kararlarına odaklanması sebebiyle son iki ayın en yüksek seviyesinden geri çekilmesine rağmen, pazartesi günü ekim ayının en iyi performansıyla kapanış yaptı.

Hareketli Sektörler

● Geniş tabanlı satış, on bir S&P 500 sektöründen onunun negatif bölgede kalmasına neden oldu.

● İletişim hizmetleri (-1,7%) ve bilgi teknolojisi (-1,3%) listenin en sonunda yer alırken, enerji sektörü (+0,6%) yeşil alanda kalan tek sektör oldu.

Öne Çıkan Hisseler

● Çinli bir firma ile uygunsuz ilişkiler kurduğu gerekçesiyle CEO’sunun işine son veren otonom kamyon girişimi TuSimple, 45% değer kaybetti.

● Shopify, vitrin tasarım araçlarını desteklemek için Remix’i satın alırken, Netflix ise Seattle merkezli oyun geliştiricisi Spry Fox’u satın aldı.

● Diğer hareketli hisseler ise şöyle: $ROOT (+9,64%), $MMTLP (+7,03%), $META (-6,09%), $MULN (-7,92%), $ABNB (-7,20%), $ATNM (+39,16%), $GETY (+34,65%) ve $LLAP (+2,34%).

Eli Lilly (LLY), Fox (FOXA), Gartner (IT), Lear (LEA), Marathon Petroleum (MPC), Pfizer (PFE), Phillips 66 (PSX) ve Uber (UBER) bugün bilanço açıklayacak.

Tadımlık Hisse Haberleri

● Bloomberg’in yaptığı habere göre, Goldman Sachs, FED faiz oranlarının mart ayında 5%’e ulaşacağını tahmin ediyor.

● Apple (AAPL), yeni Mac’leri önümüzdeki yıl piyasaya sürecek.

● Apple (AAPL) iPhone Çin satışları geçen hafta 27% düştü.

● Reuters’ın yaptığı habere göre Disney (DIS) Shanghai, COVID-19 nedeniyle kapatıldı.

Piyasa Öncesi - Borsa Toparlanıyor Mu?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı