Bültenler

Piyasa Öncesi – Bilanço Yükselişi Devam Ediyor

October 26, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Bilanço Yükselişi Devam Ediyor

Salı günü, Dow Jones Sanayi endeksi son altı haftanın en yüksek kapanışını kaydederken ABD hisseleri üst üste üçüncü seansı da yükselişle kapatmış oldu.

Hisseler, üçüncü çeyrek şirket kazançlarının beklentilerin üstünde gelmesinin etkisiyle yükselirken, tahvil faizlerinde meydana gelen geri çekilme sayesinde büyük endeksler de yukarı yönlü ivme kazandı.

Hareketli Sektörler

● Mega piyasa değerine sahip (Mega Cap) hisseler güçlü bir görünüm verirken, borsaya ilave destek sağladı. S&P 500’ün 1,6%’lık artışına karşın Vanguard Mega Cap Büyüme endeksi 2,3% artışla kapandı.

● S&P 500’ün 11 sektöründen 10 tanesi gün içinde yükseliş kaydetti. Liderlik koltuğu emlak sektörüanün (+3,9%) oldu.

● Enerji sektörü, petrol fiyatlarında meydana gelen hafif yükselişe rağmen negatif bölgede kalan tek sektör oldu (-0,1%). WTI ham petrol vadelileri 0,4% artışla 84,97 dolar/varil’e yükseldi.

Öne Çıkan Hisseler

● Amazon (AMZN)’un Venmo’yu bir ödeme seçeneği olarak eklemesinin ardından PayPal (PYPL) 7% değer kazandı.

● Adidas (ADDYY) hisseleri, Kanye West ile olan ortaklığını sonlandırmasının ardından 8% kadar düşüş kaydetti.

● Bed Bath & Beyond (BBBY), Gamestop (GME) ve hatta AMC (AMC) gibi meme hisseleri piyasaya paralel olarak yükseliş kaydettiler.

● Diğer hareketli hisseler: $TCDA (-10,48%), $TSLA (+5,29%), $NIO (+12,49%), $RIOT (+15,87%) ve $ENPH (+9,73%)

Tadımlık Hisse Haberleri

Apple (AAPL) küresel tedarik zincirinde 2030 yılına kadar sıfır karbon hedefini tamamlama çağrısı yaptı

Ford Motor (F): Everledger, Ford ile Akü Pasaportu Pilot Uygulamasını başlattı

Intuitive Surgical (ISRG) 1 milyar dolar tutarındaki hisselerini geri almak için hızlandırılmış hisse geri alım programı başlattığını duyurdu

Meta Platforms (META) ve JPMorgan Chase (JPM) Meta Pay’i bir ödeme seçeneği olacak şekilde geliştirmek maksadıyla işbirliği yaptı

● Reuters’ın haberine göre Twitter (TWTR)’ın şirket içi raporları en aktif kullanıcılarının platformu terk ettiğini gösteriyor.

● Uber (UBER) ve Walgreens Boots Alliance (WBA) Paxlovid ilacının ücretsiz dağıtımı için yeni bir ortaklık kurduklarını duyurdular.

Piyasa Öncesi - Bilanço Yükselişi Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı