Bültenler

Piyasa Öncesi – Faiz Artışlarında Duraklama Gelecek mi?

October 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Faiz Artışlarında Duraklama Gelecek mi?

Cuma günü Wall Street Journal’dan gelen, FED yetkililerinin kasım ayı toplantısının ardından faiz artışının daha düşük tutulabileceği yönündeki yorumların yatırımcılar tarafından pozitif algılanması sebebiyle Amerikan hisseleri haftayı önemli bir yükselişle kapadı.

Goldman Sachs’a göre, vadesi dolmuş veya dolmak üzere olan hisse senetleri, endeksler ve borsa yatırım fonlarına ilişkin opsiyonların toplam değerinin gün içinde yaklaşık 2 trilyon dolara ulaşan dalgalanması da cuma günü yatırımcıların radarındaydı.

Hareketli Sektörler

● S&P 500 listesindeki 11 sektörün tamamı, haftayı yükselişle (+3.5%) kapadı.

● Emlak sektörü (+0.7%) ve iletişim hizmetleri (+0.9%) en az yükseliş kaydeden iki sektör oldu.

● İletişim hizmetleri sektörünü, Snap (SNAP) ile birlikte satış gören Meta Platforms (META) aşağıya çekti.

Öne Çıkan Hisseler

● Twitter, Biden yönetiminin Musk’ın yaptığı anlaşmalar üzerinde bir ulusal güvenlik değerlendirmesi yapmayı düşündüğü haberlerinin gelmesinin ardından cuma günü 5% değer kaybetti.

●   Revlon, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) tarafından hisselerinin borsa kotundan çıkarılacağı haberlerine tepki olarak 55% düşüş kaydetti 📉

● Hızlı hareket eden diğer hisseler: $TSLA (+3.45%), $MULN (+7.30%), $APE (+9.88%), $AVCT (-4.05%), $SNAP (-28.06%) ve $META (-1.16%) 🔥

Tadımlık Hisse Haberleri

● Air Lease (AL), onuncu Airbus A320-200 uçağının Allegiant’a teslim edildiğini duyurdu.

● Verge’nin yaptığı habere göre; Amazon (AMZN), Fabric.com’u kapatıyor.

● Bristol-Myers (BMY): ABD Gıda ve İlaç Dairesi, septal indirgeme terapisine duyulan ihtiyacın azaltılması amacıyla semptomatik obstrüktif hipertrofik kardiyomiyopati tedavisinde kullanılan CAMYZOS (mavacamten) ilacı için destekleyici ilaç kullanımını onayladı.

● Hubbell (HUBB), hisse başına 1,05 dolar olan son çeyrek temettüsünü (kâr payı) 1,12 dolara yükseltti ve 300 milyon dolarlık hisse geri alım programını onayladı.

● The Information’ın yaptığı habere göre Microsoft (MSFT), Azure kullanımını arttırmak için OpenAl’e daha fazla fon ayırma konusunda ön görüşmeler yapıyor.

● Wall Street Journal’ın haberine göre Pfizer (PFE), COVID-19 aşısının doz fiyatını 110 dolara çıkarmayı düşünüyor.

Piyasa Öncesi - Faiz Artışlarında Duraklama Gelecek mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı