BIST Şirket Haberleri

Ofis Yem Gıda (OFSYM), GES Yatırımı için Teşvik Aldı

October 2, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ofis Yem Gıda (OFSYM), GES Yatırımı için Teşvik Aldı

2023 yılının ikinci çeyreğinde halka arz olan ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Ofis Yem Gıda, Ankara’nın Bala ilçesinde geniş bir arazi üzerinde büyük bir yatırım yapıyor.

Ankara’da Enerjisi Dev Proje 🌞

Şirket, Ankara’nın Bala ilçesinde toplamda 250.000 m²’lik alanda, 14.000 kWp kurulu güce sahip bir Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurma çalışmalarına başladı.

Yatırım Teşvik Belgesi 📜

Yatırım Teşvik Belgesi’nin toplam değeri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 163,61 milyon TL olarak açıklandı. Ofis Yem Gıda bu yatırım kapsamında, 6 yıl süreyle SGK primi işveren desteğinden, KDV istisnasından ve 30% Kurumlar Vergisi indiriminden faydalanacak.

Ofis Yem Gıda (OFSYM), GES Yatırımı için Teşvik Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP