Borsa Haberleri

Odine Solutions: Hedefimiz, Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne Liderlik Etmek

March 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Odine Solutions: Hedefimiz, Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne Liderlik Etmek

Odine Solutions (ODINE), Borsa’da bugün düzenlenen törenle ilk işlem gününe başladı. 2000’den bu yana şebeke yazılımları ve telekom mühendislik çözümleri sunan Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi AŞ, Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da “ODINE” kodu ile işlem görecek.

Şirketin halka arzında talep toplama süreci 13-14-15 Mart’ta gerçekleştirildi ve Odine’in 44 milyon 200 bin adet hissesi 30 liradan satıldı. Şirketin halka arz büyüklüğü 1,3 milyarı aştı.

Halka arz büyüklüğünün 6 katı talep geldi ve bunun 16,3%’ü karşılandı. Odine’e 3,3 milyon yatırımcı ortak oldu. Şirketin payları, 60%’ının bireysel yatırımcıya, 35%’inin yurt içi kurumsal yatırımcıya, 5%’inin de yurt dışı kurumsal yatırımcıya tahsis edildi.

“Hedefimiz, Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Sürecine Liderlik Etmek”

Odine Yönetim Kurulu Başkanı Burak, “Halka açılmayı finansman kaynağı için değil, kurumsallaşmayı bir adım daha ileri götürmek ve Türkiye’de ispatladığımız rüştümüzü, global pazarlarda da ispatlamak için istediğimizi dile getirdik.” dedi.

Burak, yerle ve milli teknolojiye olan bağlılıklarını sürdürerek, Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine liderlik etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Şirket hakkında bilgiler de veren Burak, yatırımcıların borçsuz ve güçlü nakit pozisyonu olan bir şirkete ortak olduklarını belirterek şöyle devam etti:

“Ama en önemlisi çok stratejik bir alan olan telekomünikasyon dünyasında fark yaratmakta kararlı bir şirkete ortak oldular. Biz de onlardan aldığımız bu yeni güçle ülkemizin telekomünikasyon altyapısını güçlendirmek ve yerli teknolojiyi geliştirerek uluslararası alanda rekabet edebilir konuma getirmek için yürüttüğümüz çalışmaları daha da hızlandıracağız”

Odine Solutions borsadaki ilk işlem gününe tavan seviyeden açıldı. Şirket 10% artış ve 33 liradan işlem görüyor.

Odine Solutions: Hedefimiz, Türkiye'nin Dijital Dönüşümüne Liderlik Etmek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA