Borsa Haberleri

Odak Sektör: Çin Elektrikli Araç Hisseleri

December 1, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Odak Sektör: Çin Elektrikli Araç Hisseleri

Son çeyrek raporunu açıklamasının ardından büyük bir yükseliş kaydederek 47% değer kazanan XPeng’in (XPEV) başı çektiği Çinli elektrikli araç üreticileri muazzam bir yükseliş eğilimine girdi. Çin ekonomisine yönelik umutların artması da bu yükselişte etkili oldu.

Ülkedeki yetkililerin sıkı kısıtlamalar içeren sıfır-COVID politikasını gevşettiklerine dair haberler üzerine, Çin hisse senetleri genel olarak güç gösterisinde bulundu.

Zayıf bir üçüncü çeyrek kazancı ve ılımlı bir dördüncü çeyrek tahmini açıklanmış olsa da XPEV’in açıkladığı sonuçlar orta vadede büyüme beklentilerini ortaya koydu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

XPEV’in yanı sıra Çinli elektrikli araç üreticisi Nio (NIO) yaklaşık 22% değer kazanırken Li Auto (LI) hisselerinin yükselişi de 19% civarında.

Odak Sektör: Çin Elektrikli Araç Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha