Borsa Haberleri

NYSE’deki Teknik Sıkıntı, Hisse Fiyatlarında Büyük Düşüşler Gösterdi 

June 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
NYSE’deki Teknik Sıkıntı, Hisse Fiyatlarında Büyük Düşüşler Gösterdi 

New York Borsası’nda yaşanan teknik bir sorun, Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’inin (BRK.A) A sınıfı hisselerinin neredeyse 100% düşmüş gibi görünmesine neden oldu.

Bu hisselerin yanı sıra dramatik düşüşler yaşayan Chipotle Mexican Grill (CMG), Barrick Gold (GOLD) ve Nuscale Power (SMR) hisselerinde de işlemler kısa bir süreliğine durduruldu. 

NYSE, aşırı dalgalanma nedeniyle hisse senetlerini durdurma mekanizmaları olan limit yukarı ve limit aşağı bantlarıyla ilgili teknik bir sorunu araştırdığını söyledi. Sorundan tam olarak kaç hisse senedinin etkilendiği henüz belli değil.

NYSE’deki Teknik Sıkıntı, Hisse Fiyatlarında Büyük Düşüşler Gösterdi 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC