Borsa Yorumları

Nvidia’ya Alternatif 8 Büyüme Hissesi

April 18, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Nvidia’ya Alternatif 8 Büyüme Hissesi

Trivariate Research’ten Adam Parker’a göre, Nvidia (NVDA) gibi hareketli teknoloji devlerine aşırı maruz kalmaktan endişe eden yatırımcılar, istikrarlı getiri elde etmek için büyüme hisselerini değerlendirebilir. 

Parker, Nvidia’nın gelecek ay açıklayacağı üç aylık sonuçlarının muhtemelen bu bilanço sezonunun “beklenen en önemli veri noktası olacağını” çünkü yarı iletken devinin güçlü tahminler açıklamasının, yapay zekâ ticaretinin hâlâ ayakta olduğu anlamına geleceğini söyledi:

NVDA talebin göz alabildiğine güçlü olduğunu bildirirse, yapay zekâya maruz kalan yarı iletkenlere sahip olmak temkinli bir yaklaşım gerektirmeye devam eder.”

🔎 Ancak Parker’a göre Nvidia’nın bir geri çekilme yaşayabileceğinden endişe eden yatırımcılar için hisseye alternatif bulmanın zamanı gelmiş olabilir.  

Yapay zekânın poster çocuğunun hisseleri bu yıl göz kamaştırıcı bir artış elde etti ancak zayıflayan bir makro görünümün nihayet hisseye darbe vurabileceği endişesiyle bu ay biraz geriledi.

Parker, “Finansal koşullardaki bir değişiklik daha fazla volatilite yaratacaktır. İyi performans gösteren ve bekleyen bir rotasyonda kazandıkları ivmeyi endişe eden yatırımcılar için, NVDA ile düşük korelasyona sahip pozitif alfalı büyüme hisseleri mantıklı olacaktır.” yorumunu yapıyor. 

Stratejist, Nvidia ile negatif veya düşük korelasyona sahip büyük sermayeli büyüme hisselerini ve 2023’ün başından bu yana pozitif beta ayarlı getirileri taramış. Pozitif beta ayarlı getiri, bir hissenin volatiliteye göre ayarlandıktan sonra piyasanın üzerinde performans gösterme kabiliyetini ifade eder.

👀 Parker, “Agresif yapay zekâ-yarı iletken bahislerine kalkan arayanlar için bu grup oldukça mantıklı görünüyor.” dedi ve favori büyüme hisselerini paylaştı:

  • Emerson Electric (EMR)
  • Southern Copper (SCCO)
  • Waste Management (WM)
  • Boston Scientific (BSX)
  • Vertex Pharmaceuticals (VRTX)
  • Charles Schwab (SCHW)
  • Eli Lilly (LLY)
  • Berkshire Hathaway (BRK.A)

💼 Berkshire Hathaway, Nvidia ile düşük korelasyona sahip ve aynı zamanda piyasanın üzerinde performans gösteren büyük sermayeli bir büyüme hissesi olarak öne çıkıyor. Warren Buffett’ın holdingi, bu yıl 12%’nin üzerinde artış gösterdi.

💊 Son dönemlerde yeni ilaç gelişmeleriyle gündeme gelen Eli Lilly de listede yer aldı. İlaç devinin hisseleri, bu yıl 30%’dan fazla artış gösterdi ve dahası, Wall Street’in bir kısmı ileride daha fazla genişleme bekliyor. 

Bu ay Citi, Eli Lilly’nin “GLP-1 roketine binmeye” devam edebileceğini söyleyerek hissenin hedef fiyatını 675 dolardan 895 dolara yükseltti. 

💵 Charles Schwab, Nvidia ile düşük korelasyona sahip bir başka büyük sermayeli büyüme hissesi. Pazartesi günü finansal hizmetler şirketinin hisseleri yeni bir gün içi en yüksek seviyeye ulaştı ve bu da hisse için trendin yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Hisseler, bu yıl 5%’ten fazla artış gösterdi.

Nvidia’ya Alternatif 8 Büyüme Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC