ABD Borsası Notları

Nvidia’da Insider Satışı Rüzgarı

Nvidia’da Insider Satışı Rüzgarı
Google News Icon Takip Et

Nvidia, 10’a bölündükten sonra ralli yapmış ve 140,76 dolar seviyesine ulaşarak zirve seviyeyi görmüştü. 

Hissenin bu rallisi, şirketi kısa süreliğine de olsa Microsoft’u tahtından indirerek “dünyanın en değerli şirketi” haline getirmişti. 

Yapay zekâ coşkusundan faydalanan Nvidia yılbaşından bu yana yaklaşık 145% değer kazansa da son haftalarda CEO Jensen Huang’ın hisse satışı dikkat çekti. 

CEO Huang, 13 Haziran’dan bu yana 720 bin lotu 92 milyon dolardan fazla bir bedelle sattı.

CEO Huang’ın yanı sıra CFO Colette Kress ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mark A. Stevens ve Tench Coxe’un da hisse satışları Nvidia’nın düşüşünde etkili oldu. 

Kress 100 bin lot hisseyi 12,7 milyon dolara, Stevens 470 bin lot hisseyi yaklaşık 58 milyon dolara ve Coxe 100 bin lot hisseyi yaklaşık 120 milyon dolara sattı.

Insider, yani içeriden satışların etkisiyle Nvidia son 3 işlem gününde 15%’ten fazla değer kaybetti ve şirketin piyasa değeri 3 trilyon doların altına düştü.

Nvidia’da Insider Satışı Rüzgarı

Nvidia, son kapanışa göre 69 F/K ve 33 ileri F/K çarpanlarından işlem görüyor. 

Yüksek çarpanlarına rağmen büyüme beklentisinin de yüksek olmasından dolayı Nvidia’nın PEG oranı 1,1 ile makul seviyede bulunuyor

Teknik bir düzeltme hareketiyle karşı karşıya olan Nvidia için Wall Street analistlerinin görüşü hâlâ “GÜÇLÜ AL” yönünde.

Analistlerin 12 aylık ortalama hedef fiyat beklentisi ise 156,35 dolar seviyesinde gözüküyor.

Bu da Wall Street analistlerine göre hissenin 32%’nin üzerinde bir yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq