Nvidia

Nvidia Yükselişe Doymuyor: Ocakta Rekor Aylık Büyüme

February 2, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia Yükselişe Doymuyor: Ocakta Rekor Aylık Büyüme

Yarı iletken sektörünün devi Nvidia (NVDA), geçtiğimiz yıl yapay zekâya borçlu olduğu göz kamaştıran rallisinin ardından bu yıla da güçlü bir başlangıç yaptı. 

Şirket, yapay zekâya yönelik artan iyimserlik, olumlu analist tahminleri ve şirketin yeni yapay zekâ teklifleriye ocak ayında piyasa değerinde şimdiye kadarki en büyük aylık artışı gördü. 

Dünyanın en değerli yarı iletken üreticisi, ocak ayında piyasa değerini 296,52 milyar dolar artırarak yaklaşık 1,52 trilyon dolara yükseltti ve Mayıs 2023’te görülen 248,23 milyar dolarlık bir önceki rekorunu aştı.

Nvidia hisseleri, geçtiğimiz ay şirketin yeni masaüstü grafik işlemcilerinin ve yapay zekâ ile ilgili bileşen ve yazılımlardaki gelişmelerin duyurulmasının ardından yeni zirvelere tırmandı. Hisse bugün piyasa öncesi işlemlerde de 1%’in üzerinde yükselerek 640 dolara ulaştı ve bir kez daha rekor tazeledi. 

Nvidia Yükselişe Doymuyor: Ocakta Rekor Aylık Büyüme

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters