Nvidia

Nvidia Yönetim Kurulu Üyesinden Insider Satışı

Haziran 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia Yönetim Kurulu Üyesinden Insider Satışı

Son haftalarda yapay zekâ destekli teknoloji hisselerindeki rallinin lideri konumundaki Nvidia’nın (NVDA) bir yönetim kurulu üyesi insider satışına gitti. 

Nvidia’nın yönetim kurulunda koltuk sahibi olan Mark Stevens, 429,90 dolar ile 434,20 dolar aralığında bir fiyatla toplam 118.602 hisse satarak 51 milyon dolar elde etti. 

Hepimizin bildiği üzere Nvidia bu yılın yıldızı olma yolunda. Şirket hissesi, yapay zekâya ilişkin projeleri ve OpenAI’ın ChatGPT’sinin oluşturduğu heyecanla piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşıdı. 

Hatırlayalım: Bu ralliden yararlanan tek insider Mark Stevens değildi. Geçtiğimiz haftalarda bir diğer Nvidia yönetim kurulu üyesi Tench Coxe da 21 milyon dolar değerinde Nvidia hissesi satmıştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Markets Insider