Borsa Haberleri

Nvidia Yönetim Kurulu Üyesinden Insider Satışı

September 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia Yönetim Kurulu Üyesinden Insider Satışı

Uzun süreli bir Nvidia (NVDA) yönetim kurulu üyesi, bu hafta başında 25 milyon dolar değerinde insider satışı yaptı. Ancak bu, sahip olduğu büyük hisse miktarının yalnızca küçük bir kısmını temsil ediyordu.

👀 Öncelikle insider satışı, bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisselerini satması anlamına gelir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yayınladığı bir dosyaya göre Nvidia yönetim kurulu üyesi Mark Stevens, pazartesi günü 21.500 Nvidia hissesini ortalama 468,08 dolardan elden çıkardı ve salı günü ortalama 489,91 dolardan 30.675 hisse daha sattı.

Stevens’ın yaptığı satışlar, Nvidia’nın geçen hafta açıkladığı güçlü bilançosunun ardından geldi. Nvidia hisseleri, çarşamba günü rekor bir kapanış yaptı ve bu yıl şimdiye kadar 238% değer kazandı. 

Nvidia Yönetim Kurulu Üyesinden Insider Satışı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch