Nvidia

Nvidia, Yapay Zekâ Startup’ı Run:ai’ı Satın Aldı

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia, Yapay Zekâ Startup’ı Run:ai’ı Satın Aldı

Nvidia (NVDA), geliştiricilerin ve operasyon ekiplerinin yapay zekâ donanım altyapılarını yönetmelerini ve optimize etmelerini kolaylaştıran Tel Aviv merkezli bir şirket olan Run:ai’ı satın alıyor.

Ctech, bu sabah erken saatlerde şirketlerin Nvidia’nın Run:ai için 1 milyar dolardan fazla ödeme yapabileceğini görebilecekleri “ileri görüşmeler” içinde olduklarını bildirmişti. Konuya yakın bir kaynak, TechCrunch’a kesin fiyat etiketinin 700 milyon dolar olduğunu söyledi.

Nvidia, Run:ai’ın ürünlerini “aynı iş modeli altında” sunmaya devam edeceğini ve Nvidia’nın DGX Cloud AI platformunun bir parçası olarak Run:ai’nin ürün yol haritasına yatırım yapacağını söylüyor; bu platform, kurumsal müşterilere üretici ve diğer yapay zekâ biçimleri için modelleri eğitmek üzere kullanabilecekleri bilgi işlem altyapısına ve yazılıma erişim sağlıyor. 

Nvidia, Nvidia DGX sunucu ve iş istasyonu ve DGX Cloud müşterilerinin, özellikle birden fazla veri merkezi konumunda çalışan üretici yapay zekâ dağıtımları ve iş yükleri için Run:ai’nın kabiliyetlerine de erişim kazanacağını söylüyor.

Run:ai CEO’su Omri Geller yaptığı açıklamada, “Run:ai 2020’den beri Nvidia ile yakın bir işbirliği içinde ve müşterilerimizin altyapılarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olma tutkusunu paylaşıyoruz. Nvidia’ya katılmaktan heyecan duyuyoruz ve yolculuğumuza birlikte devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nvidia, Yapay Zekâ Startup’ı Run:ai’ı Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TechCrunch