Nvidia ve Microsoft’un Yatırımcısı Olduğu Bright Machines, 106 Milyon Dolar Topladı

Nvidia ve Microsoft’un Yatırımcısı Olduğu Bright Machines, 106 Milyon Dolar Topladı
Google News Icon Takip Et

Yazılım ve robot teknolojisi girişimi Bright Machines; yaptığı bir açıklamada Nvidia (NVDA) ve Microsoft (MSFT)’un da dahil olduğu C serisi finansman turunda 106 milyon dolar topladığını açıkladı.

San Francisco merkezli şirket, yapay zekâ ve makine öğrenimini kullanarak çeşitli üretim görevlerini otomatikleştirmeye yardımcı olan ekipman ve yazılımlar üretiyor.

C serisi finansman turundaki diğer yatırımcılar arasında; Eclipse Ventures, Jabil (JBL), ve BlackRock (BLK) da yer alıyor. 

Bright Machines CEO’su Lior Susan; verdiği bir röportajda, “Bright Machines’in topladığı fonun neredeyse tamamını robotik teknolojilerine ve diğer otomasyon çözümleri üzerine çalışan mühendislik çalışmalarına ayırmayı planlıyoruz. Bu para platformumuzun daha hızlı ve daha iyi bir versiyonunu geliştirmemize yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Susan ayrıca; Bright Machines’in hedefinin, mühendislerin platform ortamında kolayca bir ürün tasarlamasına ve yalnızca tek bir tuşa basarak kilometrelerce uzaktaki robotik sistemlerin bu tasarıları üretmesine olanak sağlamak olduğunu da söyledi. 

Şirketin önemli kullanım alanlarından biri olan yapay zekâ sunucu donanımları Nvidia gibi büyük şirketler tarafından üretiliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters