Nvidia

Nvidia ve Equinix, İşletmelere Yapay Zekâlı Süper Bilgisayarlar Sunacak

January 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia ve Equinix, İşletmelere Yapay Zekâlı Süper Bilgisayarlar Sunacak

Veri merkezi operatörü Equinix (EQIX) ve Nvidia (NVDA), çip devinin süper hesaplama sistemlerini kurumsal müşterilere sunmak için bir işbirliği yaptıklarını açıkladı. 

Söz konusu işbirliği, Nvidia’nın pazar lideri çiplerini Amazon (AMZN) veya Microsoft (MSFT) gibi bulut bilişim sağlayıcılarından kiralamak yerine, şirketlerin kendi yapay zekâ bilgi işlem sistemlerine sahip olmalarını ve verileri üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarını kolaylaştıracak.

Birçok büyük işletme, gizlilik ve güvenlik nedenleriyle yapay zekâ bilgi işlem sistemlerine sahip olmaya ilgi gösteriyor.

Anlaşma kapsamında Nvidia, Equinix personeline sistemlerini nasıl oluşturacağı ve çalıştıracağı konusunda eğitim verecek. Kurumsal müşteriler Nvidia sistemlerini satın alacak ancak mülkiyeti korurken bunları verimli bir şekilde oluşturup çalıştırmak için Equinix’e ödeme yapacak.

Nvidia ve Equinix, İşletmelere Yapay Zekâlı Süper Bilgisayarlar Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters