Bültenler

Nvidia Umuduyla Borsalar Yeşilde Açıldı

August 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia Umuduyla Borsalar Yeşilde Açıldı

Yarı iletken devi Nvidia’nın (NVDA) kapanıştan sonra açıklayacağı üç aylık bilançosu öncesi borsalar güne artıda başladı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,24%, S&P 500 0,50% ve Nasdaq 0,80% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Günün en merakla beklenen gelişmesi tabii ki de Nvidia’nın kapanışın ardından gelecek ikinci çeyrek bilançosu. Analistler, şirketin ikinci çeyrekte kâr ve gelirde yıllık ciddi artışlar açıklamasını bekliyor. 

Nvidia, şimdiye kadar yatırımcıların şirketin yapay zekâ ile ilgili beklentilerini desteklemesi nedeniyle 200%’den fazla artışla 2023’ün en iyi performans gösteren S&P 500 hissesi oldu.

Yatırımcılar, piyasanın bu yılki yükselişini sürdürüp sürdüremeyeceğine ya da ağustos ayındaki gerilemenin uzayıp uzamayacağına ilişkin işaretler için de bilançoyu inceleyecek. S&P 500 bu ay 4%’ten fazla düşüş gösterdi. 

Buraya Dikkat

Yatırımcılar ayrıca perşembe günü Jackson Hole, Wyoming’de başlayacak olan iki günlük FED sempozyumuna da hazırlanıyor olacaklar. Gözler ve kulaklar, özellikle FED Başkanı Jerome Powell’ın cuma günü yapacağı konuşmada. 

📊 Hisse Hareketleri

Peloton (PTON) hisseleri, şirketin ikinci çeyrek için analistlerin 0,38 dolarlık hisse başına zarar beklentisinin üzerinde, 0,68 doalr zarar açıklamasının ardından 20% geriledi.

Kohl’s (KSS) ikinci çeyrekte analist tahminlerini aşan bilançosunun ardından 1%’in üzerinde değer kazandı.

Nvidia Umuduyla Borsalar Yeşilde Açıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC