Borsa Haberleri

Nvidia Rallisi, Google Ortaklığıyla Devam Ediyor

Ağustos 30, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia Rallisi, Google Ortaklığıyla Devam Ediyor

Nvidia (NVDA), dün Alphabet’in (GOOGL) Google Cloud Next etkinliğinde şirketle yapılan yeni anlaşmanın duyurulmasıyla geçen hafta bilanço sonrası yaşadığı ralliye kaldığı yerden devam etti. 

Nvidia’da yıl başından bu yana görülen hızlı yükseliş devam etti ve hisseyi, 2023’te 234%’lük bir ralliyle S&P 500’ün açık ara en iyi performans gösteren hisse konumuna taşıdı. Facebook’un ana şirketi Meta Platforms (META), endekste 148% artışla ikinci sırada yer alıyor.

Nvidia CEO’su Jensen Huang, dün iki şirket arasındaki yapay zekâ anlaşmasını tanıtmak üzere Google konferansına katıldı. Ortaklık sayesinde Google’ın bulut müşterileri, Nvidia’nın güçlü H100 GPU’ları tarafından desteklenen teknolojiye daha fazla erişebilecek.

Huang bir blog yazısında da “Google Cloud ile güçlendirdiğimiz işbirliğimiz, geliştiricilerin enerji verimliliğini artıran ve maliyetleri düşüren altyapı, yazılım ve hizmetlerle çalışmalarını hızlandırmalarına yardımcı olacak.” dedi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC