Borsa Haberleri

Nvidia ve Microsoft’tan Yapay Zeka İş Birliği

November 17, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia ve Microsoft’tan Yapay Zeka İş Birliği

Nvidia (NVDA) çarşamba günü yaptığı açıklamada, dünyanın en güçlü yapay zeka süper bilgisayarları arasında yer alacağını öne sürdüğü “muazzam” bir yapay zeka bulut bilgisayarı üretmek için Microsoft (MSFT) ile uzun süreli bir iş birliği anlaşması yaptığını duyurdu.

● Süper bilgisayar, kuruluşların yapay zekayı eğitmesine, devreye almasına ve geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla Microsoft Azure’un gelişmiş süper bilgi işlem alt yapısı ve Nvidia (NVDA)’nın grafik işlem birimleri, ağ iletişimi ve yapay zeka yazılımlarıyla desteklenecek.

Nvidia (NVDA), üretken yapay zeka konusunu araştırmak ve bu alanda hızlı ilerlemeler kaydetmek için Azure’un geliştirilebilir sanal makine kopyalarını kullanacak.

● Ayrıca, Microsoft (MSFT)’un DeepSpeed derin öğrenme optimizasyon yazılımını optimize etmek için de iş birliği yapacaklar.

Nvidia (NVDA)’nın yapay zeka iş akışları ve yazılım geliştirme kitleri Azure kurumsal müşterilerinin kullanımına sunulacak.

Nvidia ve Microsoft'tan Yapay Zeka İş Birliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha