Borsa Haberleri

Nvidia İçin Tünelin Sonunda Işık Var Mı?

November 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia İçin Tünelin Sonunda Işık Var Mı?

Analistlere göre Nvidia’nın açıkladığı son sonuçlar, yıpranmış yarı iletken hisseleri için oyun segmentinde dibin göründüğüne işaret ediyor. 

●     Pandemi döneminde büyüyen PC oyun pazarının hızı kesildiğinden ve perakendeciler stok bolluğu ile boğuşurken, Nvidia’nın oyun segmenti satışlarda 51% düşüş açıkladı. 

●     Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Wells Fargo’dan Aaron Rakers, segmentin dibe yaklaştığından gün geçtikçe daha fazla emin olmaya başladıklarını ve envanterin dördüncü çeyrekten itibaren “normal seviyelere” yakın olmasını beklediklerini söyledi. 

●     Morgan Stanley’den Joseph Moore ise, “Oyun segmentindeki yeni ürün, ürün segmentini ocak çeyreğinde birbirini izleyen bir büyümeye döndürmeli. Bu dönüşüm, şirketin son birkaç çeyrek boyunca içinden geçtiği denge fiyatı aksiyonundan vazgeçtiği anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı. 

●     Cari dönemi çip hisseleri için bir “sapma çeyreği” olarak nitelendiren Bank of America’dan Vivek Arya yine buna benzer düşüncede. Satışların ve hisse başına kazanç artışının cari mali yıl sonrasında yeniden hız kazanmasını bekliyor. 

●     Hisse senedi öngörülerini yeniden düzenleyen banka, “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesindeki notunu yineledi ve 220 dolarlık fiyat hedefini aynen sürdürdü. Hisselerin çarşamba günkü kapanışa kıyasla 38% yükselebileceği öne sürülüyor.

Nvidia İçin Tünelin Sonunda Işık Var Mı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC