Borsa Haberleri

Nvidia’nın Hisseleri Sendelemeye Başladı

April 12, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia’nın Hisseleri Sendelemeye Başladı

Nvidia (NVDA) hisseleri, pazartesi günü bir analistin şirketin oyun işine daha temkinli bir yorum getirmesinin ardından düşmeye başladı.

Baird’den Tristan Gerra, Nvidia’nın hisse senedinin notunu “Yüksek Performans”tan “Nötr”e indirdi.

Bununla birlikte grafik işleme birimleri (GPU’lar) için fazla envanterle ilgili endişelerini dile getirdi. Hisseler öğleden sonraki işlemlerde 5,1% değer kaybetti.

🇷🇺 Nvidia, Rusya’da Sorunu “Hafife” Alıyor

Gerra görüşlerinde Rusya ambargosu nedeniyle tüketici talebinin yavaşladığına ve sipariş iptallerinin başladığına inandığını belirtti.

Gerra, Nvidia’nın Rusya ile bağlantılı GPU işinin yüzdesini hafife alıyor olabileceğini düşünüyor. Ayrıca, GPU pazarının 25% ila 30%’unu temsil ettiğini söylediği Çin’de talebin azaldığına inanıyor.

Gerra bununla birlikte GPU’ların yeniden satılmasını sağlaması beklenen kripto para Ethereum’un grafiği hakkında da endişelerini bildirdi.

Bu yüzden Baird’in analisti, Nvidia’nın oyun gelirinin orta tek haneli bir oranda düşebileceği tahmin ediyor.

Nvidia hisseleri son üç ayda ise 21,2% oranında değer kaybetti.

Nvidia'nın Hisseleri Sendelemeye Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı