Borsa Haberleri

Nvidia Hisseleri Neden Düştü? Asıl Suçlu Piyasalar!

December 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia Hisseleri Neden Düştü? Asıl Suçlu Piyasalar!

Nvidia (NVDA) hisseleri perşembe günü 7% düşerek 153,09 dolarla kapanış yaptı. Serbest yatırım fonu yöneticisi David Tepper’ın yaptığı yorumların ve bazı güçlü ekonomik verilerin açıklanmasının yanı sıra sektördeki sağlam şirketlerden biri olan Micron Technology (MU)’nin temkinli öngörülerinin ardından borsanın büyük bölümü keskin düşüşler yaşadı.

● CNBC’ye konuşan Appaloosa Management yöneticisi ve Amerikan Futbolu Ligi (NFL) takımlarından Carolina Panthers’in sahibi Tepper, enflasyonu düşürmeye çalışan dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları hâlâ sıkılaştırma modunda olduğundan, 2023’e girerken “kısa pozisyon eğiliminde” olduğunu belirtti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● İlk işsizlik başvuruları analistlerin beklediği 222.000 rakamının altında kalsa da 2.000’den 216.000’e yükseldiğinden, perşembe günü açıklanan bazı önemli ekonomik veriler FED’in faiz oranlarını beklenenden daha uzun süre yüksek tutmak zorunda kalabileceğini de gösterdi.

● ABD, üçüncü çeyrek GSYİH için nihai revizyonunu da açıkladı. GSYİH’nin yakından izlenen ölçekte 2,9%’luk tahminin üzerine çıkarak 3,2% oranında yükseldiği bildirildi.

Nvidia Hisseleri Neden Düştü? Asıl Suçlu Piyasalar!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha