Borsa Haberleri

Nvidia Hisseleri 7% Düşerek Sektörü de Beraberinde Sürükledi

December 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Nvidia Hisseleri 7% Düşerek Sektörü de Beraberinde Sürükledi

Nvidia (NVDA)’nın keskin düşüşüne tanıklık ettiğimiz 2022 yılının son işlem haftasında yarı iletken hisselerinin çoğunda oklar kırmızıyı gösteriyor.

● Nvidia (NVDA) 7%’den fazla düşüşle 141,21 dolardan kapanırken Advanced Micro Devices (AMD) 2% ve Intel (INTC) 0,5% düşüşle daha ılımlı bir değer kaybı yaşadı.

● Micron Technology (MU), ON Semiconductor (ON), Qualcomm (QCOM), Texas Instruments (TXN) ve Microchip Technology (MCHP)’nin de aralarında bulunduğu S&P 500’ün diğer yarı iletken hisseleri de 2% veya daha düşük oranda ılımlı düşüşler kaydetti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Eğilime karşı ayak direyen Broadcom (AVGO) seansı 0,2% yükselişle 553,54 dolardan kapattı.

● Taiwan Semiconductor (TSM) hisseleri 0,8% düşerek 74,32 dolardan işlem görüyor. Şirketin, kendi ülkesindeki bir tesiste 3 nm çip seri üretimine geçmelerini kutlamak için bu hafta bir etkinlik düzenleyeceği bildiriliyor.

● Global Foundries (GFS) ise hacmin azalması nedeniyle salı günü 2% düştü.

● Yatırım şirketi UBS, geçen hafta yaptığı açıklamada, 2023’e girerken çip üretimi konusunda iyimser olduklarını ve yılın ikinci yarısında ivme kazanacağı yönünde öngörüler olan Nvidia (NVDA)’nın en iyi tercihlerden biri olduğunu belirtti.

Nvidia Hisseleri 7% Düşerek Sektörü de Beraberinde Sürükledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha