Borsa Haberleri

Nvidia, Fransa’da Antitröst Suçlamalarıyla Karşı Karşıya Kalabilir

Nvidia, Fransa’da Antitröst Suçlamalarıyla Karşı Karşıya Kalabilir
Google News Icon Takip Et

Fransa’nın antitröst düzenleyicisi, rekabete aykırı olduğu iddia edilen bazı uygulamalar nedeniyle Nvidia (NVDA)’ya dava açmak üzere harekete geçti. Eğer bu gerçekleşirse ülke, Nvidia’ya karşı ilk antitröst uygulamasına imza atacak.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Fransız antitröst düzenleyicileri geçen yılın eylül ayında Nvidia’ya karşı harekete geçme niyetindeydi. Bu hareket, bulut bilişime yönelik daha geniş bir soruşturmanın sonucu olacaktı. 

Üretici yapay zekâ uygulaması ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinin ardından Nvidia çiplerine olan talepte görülen dev artışın ardından şirket, birçok yasa düzenleyecisinin de radarına girmişti.

Kaynakların bu iddiasına karşı Fransız antitröst düzenleyicileri ve Nvidia, henüz resmi bir açıklama yapmadı. Şirket, geçen yıl yaptığı düzenleyici başvuruda Avrupa Birliği, Çin ve Fransa’daki düzenleyicilerin grafik kartları hakkında bilgi istediğini belirtmişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters