Borsa Haberleri

Nvidia Direktörleri 80 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Nvidia Direktörleri 80 Milyon Dolarlık Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

Geçenlerde açıkladığı bilançosunun ardından kaydettiği güçlü yükselişe bir kez daha manşetlerin vazgeçilmeyen ismi haline gelen Nvidia (NVDA), üst düzey yönetimini de sevindirmiş. 

Yarı iletken devinin direktörleri, geçtiğimiz hafta 80 milyon dolar değerinde toplam 99 bin hisse sattı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Nvidia üst düzey çalışanlarının yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Sphere Entertainment (SPHR) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su James Dolan, 26 Şubat’ta 59 bin 374 dolar hisse karşılığında 2,4 milyon dolar ödedi. 

🎯 Enphase Energy’nin (ENPH) Başkanı ve CEO’su Badrianarayanan Kothandaraman, 27 Şubat’ta 482 bin 154 dolar karşılığında toplam 4 bin hisse satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Micron Technology (MU) CEO ve Başkanı Sanjay Mehrotra, 27 Şubat’ta 7 bin hisse satışı karşılığında 640 bin 798 dolar elde etti. 

🎯 Hess (HES) CEO’su John B. Hess, 29 Şubat’ta 209 bin 785 hissesini satarak 20 milyon dolar elde etti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz