Borsa Haberleri

Nvidia Destekli CoreWeave, 2025’te Halka Arz Olacak

May 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nvidia Destekli CoreWeave, 2025’te Halka Arz Olacak

Çip devi Nvidia (NVDA) tarafından desteklenen bulut hizmetleri girişimi CoreWeave, yapay zekâ trendinden daha fazla faydalanmak için 2025 yılında halka arz olmaya hazırlanıyor. 

The Information’ın doğrudan bilgi sahibi bir kişiye dayandırdığı haberine göre girişim, önümüzdeki yılın ilk yarısında halka açılmak için erken hazırlıklara başladı. Şirket, bu yılın sonlarına doğru halka arz için yatırım bankalarıyla görüşmeyi planlıyor.

CoreWeave geçtiğimiz günlerde Blackstone (BX), Carlyle Group (CG) ve BlackRock’ın (BLK) da aralarında bulunduğu bir grup yatırımcıdan yaklaşık 7,5 milyar dolar fon toplamış ve bu yatırım turu, şirkete yaklaşık 19 milyar dolar değer biçmişti.

2017 yılında kurulan CoreWeave, sahip olduğu 14 veri merkezinden birini Nvidia’nın yapay zekâ çiplerine erişim için kiralıyor ve yıl sonuna kadar 28 veri merkezine sahip olmayı planlıyor.

Nvidia Destekli CoreWeave, 2025’te Halka Arz Olacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha