Borsa Haberleri

Nu Holdings Hisseleri Neden 13% Düştü?

January 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nu Holdings Hisseleri Neden 13% Düştü?

NuBank olarak adlandırılan Brezilya dijital bankası Nu Holdings hisseleri, Brezilya Reali’nin Amerikan Doları karşısında 2,1% değer kaybetmesiyle birlikte salı günkü işlemlerde yaklaşık 13% düşüş kaydetti.

● Brezilya merkezli geleneksel bankaların da önemli seviyelerde düştüğü görüldü. Pazar günü açıklanan seçimlerde Luiz Inácio Lula da Silva’nın üçüncü kez devlet başkanlığına getirilmesinin ardından, Amerika borsasında Itau Unibanco (ITUB) 8,3%, Banco Santander Brasil (BSBR) 6,5% ve Banco Bradesco (BBD) 11% değer kaybetti. Seçim sonuçlarının bu yönde olması, Jair Bolsonaro’nun aşırı sağcı yönetiminden sola kayma olarak nitelendiriliyor.

● Reel verilerin zayıf gelmesi, dünyanın diğer ülkelerindeki bankalara kıyasla Brezilya bankalarında tutulan mevduatların değerinin daha düşük olduğunu da gösteriyor. Bu nedenle, geleneksel bankalar kadar geçmişi olmayan NuBank (NU) gibi bir fintech hissesi için yatırımcıların endişeleri artabilir.

● Kasım ayına bakıldığında NU hisselerinin aniden yükseldiği ve 3. çeyrek bilançosunun konsensüs rakamlarını aştığı görülüyor. Dolayısıyla şirket, net faiz marjının artmaya devam etmesini bekliyordu.

Nu Holdings Hisseleri Neden 13% Düştü?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha