Borsa Haberleri

Novocure ve Zai Lab Kanser Tedavisi Denemelerinde Başarılı Sonuçlar Aldı!

January 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Novocure ve Zai Lab Kanser Tedavisi Denemelerinde Başarılı Sonuçlar Aldı!

ABD merkezli sağlık ekipmanı geliştiricisi NovoCure Limited (NVCR) ve Çinli biyotek firması Zai Lab Limited (ZLAB) perşembe günü yaptıkları açıklamada, Tümör Tedavi Alanları (TTFields) için gerçekleştirilen ve kendileri açısından çok önemli olan Faz 3 deneylerinin küçük hücre dışı akciğer kanserinde (KHDAK) primer son noktaya ulaştığı duyuruldu.

Bu gelişmenin ardından NovoCure (NVCR) yaklaşık 67% ve Zai Lab (ZLAB) yaklaşık 33% yükseliş kaydetti.

TTFields Nedir? TTFields, kanser hücrelerini öldürmek için fiziki kuvvetler uygulamak üzere tasarlanmış elektrik alanlardır.

Şirketlerden gelen açıklamaya göre söz konusu çalışmada primer son noktaya ulaştı. Tek başına bağışıklık kontrol noktası (immun checkpoint) inhibitörleri gibi standart tedavilere kıyasla, genel hayatta kalma oranında istatistiksel olarak kayda değer ve klinik olarak anlamlı bir iyileşme görüldüğü vurgulandı.

İlerleyen tarihlerde düzenlenecek bir tıbbi konferansta tüm sonuçları açıklamayı planlayan NovoCure (NVCR), ABD ve Avrupa’da TTFields ile ilgili pazarlama başvurularını 2023’ün 2. yarısında yapacak.

Novocure ve Zai Lab Kanser Tedavisi Denemelerinde Başarılı Sonuçlar Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha