Borsa Haberleri

Novo Nordisk, 1,1 Milyar Dolara Kalp Hastalıkları Portföyünü Güçlendirecek

Mart 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Novo Nordisk, 1,1 Milyar Dolara Kalp Hastalıkları Portföyünü Güçlendirecek

Danimarkalı Novo Nordisk (NVO), kardiyovasküler ürün hattını güçlendirmek için Cardior Pharmaceuticals’ı 1,1 milyar dolara (1,03 milyar avro) satın alacağını açıkladı.

Anlaşma, Novo’nun diyabet ve kilo verme tedavilerine olan odağını kardiyovasküler hastalık tedavilerini de içerecek şekilde genişletme hedefiyle uyumlu. Danimarkalı şirket, son derece popüler kilo verme tedavisi Wegovy sayesinde kısa süre önce dünyanın en değerli şirketlerinden biri haline geldi.

Novo’dan yapılan açıklamada, “Cardior’u Novo Nordisk’in bir parçası olarak bünyemize katarak, hâlihazırda klinik gelişimin tüm aşamalarında devam eden programlarımızın bulunduğu kardiyovasküler hastalıklar alanındaki proje hattımızı güçlendireceğiz.” denildi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters