Borsa Haberleri

Novo Holdings, 11,5 Milyar Dolara Catalent’i Satın Alacak

February 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Novo Holdings, 11,5 Milyar Dolara Catalent’i Satın Alacak

İlaç üreticisi Novo Nordisk’ın (NVO) ana şirketi Novo Holdings, popüler kilo kaybı ilacı Wegovy kapasitesini artırmak amacıyla sözleşmeli ilaç üreticisi Catalent’i (CTLT) 11,5 milyar dolara satın alacak. Catalent hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 12% yükseldi. 

Catalent, Novo Nordisk’in Wegovy’si için doldurma-bitirme işlerinin ya da şırınga ve enjeksiyon kalemlerinin doldurulması ve paketlenmesinin ana tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyor. 

Anlaşma kapsamında, Novo Nordisk’in oy hakkına sahip hisselerinin 76,9%’unu elinde bulunduran Novo Holdings, Catalent’in tedavüldeki tüm hisselerini, Catalent’in son işlem fiyatına göre 16,5%’lik bir primle, hisse başına 63,50 dolar karşılığında satın alacak.

Elliott Investment Management ve bazı iştirakleri, Catalent hisselerini Novo Holdings ile birleşme lehine oy kullanmayı kabul etti. Danimarkalı şirket ayrıca Catalent’in borçlarını da üstlenerek anlaşmanın toplam işletme değerini 16,5 milyar dolara çıkaracak.

Novo Holdings, 11,5 Milyar Dolara Catalent’i Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters