Borsa Haberleri

Novavax İşgücünü 12% Azaltacak

Novavax İşgücünü 12% Azaltacak
Google News Icon Takip Et

Aşı üreticisi Novavax (NVAX), maliyetleri azaltmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak toplam küresel işgücünü yaklaşık 12% oranında azaltacağını açıkladı.

Şirket, işten çıkarmaların hem tam zamanlı çalışanları hem de yarı zamanlı çalışanları etkileyeceğini söyledi. Çalışmalar tamamlandığında Novavax’ın işgücü, 2023 yılının ilk çeyreğinin sonundaki işgücüne kıyasla yaklaşık 30% daha düşük olacak.

Novavax bu kararın, aşı üreticisinin kasım ayındaki üçüncü çeyrek bilançosu sırasında açıkladığı ve bu yılki giderlerini 750 milyon doların altına düşürme planının bir parçası olduğunu söyledi.

Maryland merkezli biyoteknoloji şirketi, faaliyetlerine destek olması için maliyet kesintilerine ve güncellenen COVID aşısının ticari satışlarına güveniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters