Borsa Haberleri

Novavax Hisseleri 34% Düştü!

December 16, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Novavax Hisseleri 34% Düştü!

Novavax (NVAX), çarşamba günkü kapanış zilinin ardından gelen iki olumsuz haberin ardından perşembe günü 34% değer kaybederek en kötü günlerinden birini yaşadı.

● 125 milyon dolarlık bir halka arz duyurusunun yapılması ve Birleşik Krallık’ın COVID aşılarına ilişkin tedarik anlaşmasında öngörülen adetleri yarıya indirdiğini açıklaması aşı üreticisi için çifte darbe oldu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Novavax (NVAX) çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2022 mali yılı için yaklaşık 2 milyar dolar olan gelir tahminini yeniden teyit etti. Konsensüs rakamı ise 2,01 milyar dolar seviyesindeydi.

● Novavax (NVAX) yılın başlarında 2-2,3 milyar dolar gelir öngörüyordu.

Novavax Hisseleri 34% Düştü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha