Nvidia

Northrop Grumman ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

May 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Northrop Grumman ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

ABD’nin önde gelen havacılık ve savunma şirketi Northrop Grumman (NOC), yapay zekânın poster çocuğu Nvidia’nın (NVDA) yapay zekâ platformlarına erişmek için çip deviyle bir ortaklık kurdu.

Söz konusu anlaşma, Northrop Grumman’ın araştırma ve geliştirme faaliyetleri için Nvidia Omniverse de dahil olmak üzere Nvidia’nın yapay zekâ ve üretici yapay zekâ yazılımları, platformları ve çerçevelerinden oluşan portföyünü kullanmasına olanak tanıyor.

Northrop Grumman Mikroelektronik Merkezi Başkan Yardımcısı Vern Boyle, “Nvidia’nın yapay zekâ platformları, Northrop Grumman’ın gelişmiş becerilerini müşterilerimize daha hızlı ve daha etkili bir şekilde sunmamıza yardımcı olacak.” dedi.

Northrop Grumman ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha