Borsa Haberleri

Nordstrom’a Kurucu Aileden Teklif: Özel Şirket Olabilir

Mart 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nordstrom’a Kurucu Aileden Teklif: Özel Şirket Olabilir

ABD’li perakendeci Nordstrom’un (JWN) arkasındaki kurucu aile, benzer bir girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasından altı yıl sonra ABD’li büyük mağaza işletmecisini özel şirket yapmak için teklif verdi. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı habere göre, Nordstrom’un yatırım bankaları Morgan Stanley (MS) ve Centerview Partners’tan özel sermaye şirketlerine ulaşmalarını ve potansiyel bir anlaşma için ilgilerini ölçmelerini istediğini söyledi.

Konunun gizli olması nedeniyle isimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, anlaşmanın gerçekleşeceğine dair bir kesinlik olmadığını da sözlerine ekledi.

Nordstrom, enflasyon nedeniyle sıkışan tüketicilerin giyim ve diğer isteğe bağlı ürünlere yönelik harcamalarını izlediği rekabetçi bir perakende ortamında satışları artırmakta zorlanıyor. Bu ayın başlarında şirket, 2024 yılı için ılımlı bir satış görünümü paylaştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti