Borsa Haberleri

Nordstrom, Wall Street Beklentilerinin Üzerinde Bilanço Açıkladı

June 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Nordstrom, Wall Street Beklentilerinin Üzerinde Bilanço Açıkladı

Nordstrom (JWN) birinci çeyrek bilançosu, tüketici harcamalarındaki düşüşe rağmen Wall Street beklentilerini aştı ancak şirket hisseleri, yılın geri kalanına yönelik zayıf beklentiler sebebiyle düştü. 

29 Nisan’da sona eren çeyreklik dönemde şirketin hisse başına kârı, 8 sentlik kayıp beklentisinin üzerinde 7 sent, gelirleri ise 3,12 milyar dolar beklentinin üzerinde, 3,18 milyar dolar oldu. 

Lüks giyim mağazasının ilk çeyrekte net kaybı 205 milyon dolar oldu. Nordstrom, geçen yılın aynı döneminde 20 milyon net kazanç açıklamıştı. 

Şirket, satışlardaki düşüşe rağmen, envanter yönetimi, maliyetleri düşürme ve müşterileri özellikle indirimli fiyatlara sahip markası Nordstrom Rack’e çekme konusunda ilerleme kaydettiğini açıkladı. 

Nordstrom, Nordstrom Rack başta olmak üzere her iki markanın satışlarının şubat ayındaki “iyi” başlangıcın ve mart ayındaki yavaşlamanın ardından nisan ayında arttığını söyledi. 

Ancak şirket, yılın geri kalanında gelirlerinde 4% ile 6% aralığında ve düzeltilmiş hisse kârında 1,80 dolar ile 2,20 dolar aralığında düşüş bekliyor. 

Nordstrom, Wall Street Beklentilerinin Üzerinde Bilanço Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC