Borsa Haberleri

Nokia ve Nvidia, Yapay Zekâlı Mobil Ağlar İçin Ortaklık Açıkladı

Nokia ve Nvidia, Yapay Zekâlı Mobil Ağlar İçin Ortaklık Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Nokia (NOK) yapay zekâlı hazır radyo erişim ağı çözümleri için Nvidia (NVDA) ile bir işbirliği yaptığını duyurdu.

Ortaklık, yapay zekâyı mobil ağlar için dönüştürücü olarak konumlandırmayı ve Nokia’nın anyRAN yaklaşımını geliştirmeyi amaçlıyor.

İki şirket, işleme süreçleri için NVIDIA Grace CPU Superchip kullanacak ve Nokia’nın yüksek performanslı, enerji tasarruflu In-Line Layer 1 veya L1 hızlandırıcı teknolojisi ve Cloud RAN bulut çözümleri üzerinde birlikte çalışacak.

Nokia, yapay zekâ uygulamaları ve vRAN hızlandırma süreçleri için Nvidia GPU’ları da kullanacağını ve AI-RAN’ın önünü açacağını belirtti.

Nokia Mobil Ağlar Başkanı Tommi Uitto, “Bu, Bulut RAN’ı ticari bir gerçeklik haline getirmeye yardımcı olan anyRAN yaklaşımımızın bir başka örneğidir.” dedi.

Nokia, müşterilerinin Bulut RAN ağları için CPU seçiminde çeşitlilik ve seçeneklerden yararlanacağını da sözlerine ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha