Borsa Haberleri

Nokia, Infinera’yı 2,3 Milyar Dolara Satın Alacak

Nokia, Infinera’yı 2,3 Milyar Dolara Satın Alacak
Google News Icon Takip Et

Finlandiyalı teknoloji şirketi Nokia (NOK), optik ağ birimini başta genişletme çabaları kapsamında 2,3 milyar dolarlık bir anlaşmayla Infinera’yı (INFN) satın alacağını açıkladı.

Hisse başına 6,65 dolarlık anlaşma fiyatı, Infinera’nın dünkü kapanış fiyatı olan 5,26 dolara göre 26,4%’lük bir primi temsil ediyor.

Nokia, Infinera’ya en az 70% oranında nakit ödeme yapacak. Şirketlerden yapılan açıklamada, Infinera’nın hissedarlarının toplam bedelin 30%’una kadarını Nokia’nın Amerikan Depo Makbuzu şeklinde almayı tercih edebilecekleri belirtildi.

Kaliforniya merkezli Infinera, sabit hatlar ve mobil telekomünikasyon ağları için optik yarı iletkenler ve ağ ekipmanları üretiyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters