Borsa Haberleri

Nissan, ABD’de Elektrikli Araç Üretme Planlarını Rafa Kaldırdı

May 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Nissan, ABD’de Elektrikli Araç Üretme Planlarını Rafa Kaldırdı

Automotive News’in kaynaklara dayandırdığı bir haberine göre, Nissan Motor (NSANY) elektrikli araçlarını ABD’de üretme planlarını durdurdu.

Söz konusu habere göre Japon otomobil üreticisi, bataryayla çalışan bazı sedanların geliştirme programını değiştirdi ve tedarikçilerden bir sonraki duyuruya kadar bu projelerle ilgili faaliyetlerini durdurmalarını istedi.

Duyuru, beklenenden daha zayıf elektrikli araç talebinin küresel otomobil üreticilerini iddialı elektrifikasyon planlarından geri adım atmaya ve bunun yerine hibrit ve gazla çalışan modellere odaklanmaya sevk ettiği bir dönemde geldi.

Nissan, ABD’de Elektrikli Araç Üretme Planlarını Rafa Kaldırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters