Borsa Haberleri

Nio, Tesla’nın Fiyat Savaşından Kaçınmak İstiyor!

April 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Nio, Tesla’nın Fiyat Savaşından Kaçınmak İstiyor!

Tesla’nın (TSLA) elektrikli otomobillerindeki peş peşe fiyat indirimleri sonrası elektrikli otomobil piyasasındaki rakiplerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. 

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio (NIO), bu tür fiyat savaşlarından uzak duracağını ve diğer hizmetlere odaklanacağını açıkladı.

Peki, nedir bu diğer hizmetler? Nio CEO’su William Li, şirketin batarya değişimi ve şarj istasyonları gibi müşteri hizmetlerini iyileştirmek için çalışacağını söyledi. Bu özellikle, Nio müşterileri artık otomobillerini şarj etmek için beklemeyecek. 

Ayrıca Nio sürücülerine park etme ve otoyolda şerit değişimi gibi otomobillerinin öne çıkan özellikleri kapsamında da teknoloji desteği verecek. 

CEO Li, “Piyasaya giren birçok yeni ürün var, bu da haliyle bizim için rekabetin artması demek. Ancak müşteriler açısından piyasadaki seçenekler artık daha fazla. Biz kesinlikle fiyatlama savaşına katılmayacağız.” ifadelerini kullandı. 

Nio’un otomobil satışları geçen yıl 37% artışla 6,61 milyar dolara ulaşmıştı. 

Nio, Tesla’nın Fiyat Savaşından Kaçınmak İstiyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha